Z inicjatywy golfistów w Łodzi powstał nowy, otwarty klub golfowy pod nazwą Łódź Open Golf Club. Nadrzędnym celem nowego klubu jest rozwijanie i propagowanie inicjatyw oraz działań sprzyjających towarzyskiemu i sportowemu uprawianiu golfa, a także upowszechnianie golfa, jego zasad i etykiety wśród nowych graczy wstępujących do klubu i rozpoczynających przygodę z golfem. Równie ważnym celem jest integracja wszystkich graczy i miłośników golfa z Łodzi i okolic przez aktywność kulturową, rekreacyjną i towarzyską. Do klubu mogą ponadto przystąpić gracze z całej Polski wspierający nasze działania.

Nowy klub zadba o budowanie sportowej atmosfery, dobrego wizerunku wszystkich jego członków oraz organizację życia golfowego. Klub podejmie działania w celu przygotowywania otwartych turniejów golfowych, wspólnych wyjazdów na turnieje krajowe oraz zagranicznych wyjazdów integracyjnych i szkoleń golfowych dla początkujących. Istniejące na terenie Łodzi obiekty golfowe popierające nasze działania wykorzystane zostaną do celów treningowych, szkoleniowych oraz spotkań integracyjnych, a pola golfowe innych klubów w celu organizacji otwartych turniejów klubowych oraz podjęcia sportowej rywalizacji międzyklubowej.

Dodatkowo celem klubu są starania i udział w inicjatywach mających doprowadzić do powstania nowych obiektów treningowych, a w konsekwencji pełnowymiarowego pola golfowego na terenie aglomeracji łódzkiej.

Ustalone wspólnie niskie składki członkowskie zawierają roczną opłatę do Polskiego Związku Golfa, a każdy członek klubu otrzyma profesjonalną obsługę panelu administracyjnego PZG (m.in. roczną aktualizację HCP). Reszta składki przeznaczona zostanie na działania służące rozwojowi klubu.

Zapraszamy, więc wszystkich golfistów wspierających nasze działania.